Naše nabídka skleníků v kostce

Už téměř 40 let vyrábíme skleníky, které mají konstrukci svařenou z válcovaného profilového železa. Nejedná se tedy o žádné tenké ohýbané plíšky. Oproti jiným konstrukcím se vyznačují naprosto mimořádnou pevností a odolností. Vynikají i nebývale dlouhou životností bez potřeby jakékoliv údržby. Takové skleníky jako my vám nikdo jiný nenabídne!

Naše nabídka skleníků v kostce

Typy a velikosti skleníků

Skleníky vyrábíme individuálně pro každého zákazníka. Pokud si nevyberete z naší standardní nabídky (což je cenově nejvýhodnější), můžeme vám skleník upravit na míru nebo vyrobit zcela atypický podle vašich požadavků. Díky stavebnicovému systému si i standardní skleníky můžete poskládat podle vašich představ a doplnit o nabízené příslušenství (nabízí se tak nepřeberné množství variant). Součástí nabídky jsou i služby – doprava zdarma kamkoliv v rámci ČR je samozřejmostí, stejně jako kompletní montáž na klíč (za příplatek).

Typy skleníků

V základní nabídce máme 2 typy skleníků – klasický "áčkový" skleník a tzv. "půlený" skleník ke stěně (kromě přistavení ke stěně boční stranou může být skleník přistaven i čelem). Tyto skleníky je pak možné dále přizpůsobit individuálním požadavkům (např. atypický profil skleníku, skleník umístěný boční stranou na opěrné zídce, zapuštěné dveře u vyvýšených podezdívek, rozšíření dveří apod.)

Velikosti skleníků

Klasické skleníky nabízíme v šířce 2 m, 2,5 m, 3 m a 3,7 m. Standardní skleníky ke stěně mají šířku 185 cm. Délka skleníku může být libovolná – délkový modul má standardní rozměr 60 cm. Výška skleníku je cca 2 m.

Konstrukce a zasklení

Konstrukce skleníků

Konstrukce je svařená z válcovaného profilového železa. Díky minimu šroubových spojů má obrovskou pevnost a odolnost. Velkou výhodou je i její subtilnost – úzké profily jen minimálně stíní a zaručují tak ideální světelné podmínky pro pěstované rostliny.

Žárové zinkování konstrukce

Už tak dlouhou životnost konstrukce lze prodloužit žárovým zinkováním. To zaručí dokonalou ochranu konstrukce před zrezivěním na mnoho desítek let. A také její bezúdržbovost – konstrukci nemusíte natírat ani jinak udržovat. Na rozdíl od barvy se zinek neodlupuje, vydrží i extrémní podmínky a odolá mechanickému poškození.

Výplň konstrukce

Nejlepší výplní je samozřejmě sklo. Má nejlepší propustnost světla s velkým rozsahem vlnových délek, prakticky neomezenou životnost a je zdravotně nezávadné. Pro zvýšení pevnosti a bezpečnosti nabízíme i jeho kalení. Zvolit můžete jak klasické průhledné čiré sklo, tak i sklo rozptylové, které je snažší na údržbu (není na něm tolik vidět špína :-) Oba druhy skel mají stejnou propustnost světla, takže rostlinám poskytují stejné podmínky pro růst (rozptylové sklo nijak nestíní).
Pro zasklení konstrukce můžete také vybrat plastové sklo – dutinkový polykarbonát. Nabízíme ho v tloušťkách od 4 do 16 mm. Jedná se o značkový polykarbonát LEXAN, který má oboustranný UV-filtr, který umožňuje výrobci poskytovat ojedinělou 20letou záruku na zežloutnutí.

Uchycení výplně do konstrukce

Sklo se do konstrukce nalepuje pomocí silikonového tmelu – je to velmi jednoduché a rychlé. Bez problémů to zvládne i laik. Po nalepení skla drží v konstrukci velmi pevně, není proto třeba žádných dalších příchytek.
Hlavní výhodou silikonu ale je, že se jím dají utěsnit všechny škvíry a spáry, takže ze skleníku neuniká drahocenné teplo (to oceníte hlavně při vytápění skleníku nebo při pěstování začátkem jara).
Další výhoda – silikon i za mrazu zůstává stále pružný. Díky tomu jsou skla pružně uložena a nehrozí tak praskání skel vlivem rozdílů teplot v zimě.

Dveře u skleníku

Vcházet do skleníku můžete jak pantovými, tak i posuvnými dveřmi. V nabídce máme oba typy, ale v oblibě na celé čáře vyhrávají posuvné dveře, které jsou mnohem praktičtější. Co je důležité – u posuvných dveří nemusíte mít obavu z jejich funkčnosti. I po mnoha letech jdou stále lehce otevírat jako na začátku.
Chcete mít přístup do skleníku z obou stran? Pak si objednejte druhé dveře do zadního čela. Zvláště u delších skleníků podstatně zlepší jeho obslužnost a přispějí k lepšímu větrání skleníku.

Úpravy dveří

Pokud je podezdívka vyvýšená nad okolní terén, můžeme vám dveře zapustit do podezdívky, aby nebylo nutné podezdívku překračovat. Hloubka zapuštění dveří záleží jen na vás – standardně ji lze volit po 5 cm a problémem není ani metrové zapuštění. Zapuštěné dveře se mohou prodloužit – místo standardní výšky dveří 174 cm budou po prodloužení vysoké 195 cm. Zvětšit vám můžeme také standardní šířku dveří 74 cm až na šířku 1 m.

Větrací okna

Každá velikost skleníku obsahuje v ceně dostatečný počet oken k větrání. A nejsou to žádná poloviční okénka – okno vždy nahrazuje celou střešní tabuli. Pokud máte speciálnější nároky na větrání, můžete si ke skleníku přiobjednat přídavná větrací okna. Umístění oken na skleníku je libovolné (platí ale zásada, že v jednom délkovém poli může být jen jedno okno).

Automatické otvírače oken

Nedocenitelným pomocníkem při větrání skleníku jsou automatické otvírače, Ty naše fungují na principu tepelné roztažnosti kapalin (podobně jako teploměr), takže ke své činnosti nevyžadují žádný přívod energie. Spolehlivě za vás otevřou a zavřou okna při každé změně teploty. Díky lihové náplni jim nevadí ani mráz, takže je můžete nechat ve skleníku i přes zimu.
Standardně mají otvírače nastavenou teplotu, při které začnou otevírat okno, na 20 °C. Pokud byste chtěli při pěstování experimentovat, můžete si objednat také otvírače s regulací, u kterých se dá tato teplota otevírání nastavovat.

Náhrady podezdívky

Betonování základů je někdy strašákem při pořizování skleníku. Abyste se ho nemuseli bát, nabízíme ke skleníku náhrady podezdívky, které vám ušetří nejen práci a peníze, ale umožní i dodat skleník "na klíč" se vším všudy.

Kotvící piloty

Pro všechny velikosti skleníků nabízíme sadu kotvících pilot, které podezdívku spolehlivě nahradí. Jsou to hranoly z recyklovaného plastu, které se nastojato zakopávají do země, a na kterých pak skleník stojí. Mají prakticky neomezenou životnost.
Pro vyplnění mezer mezi piloty nabízíme zase sadu výplní ze stejného materiálu, které nejen oddělí vnějšek od vnitřku skleníku, ale zároveň i skleník o něco vyvýší.

Podkladový rám

U menších skleníků lze použít speciální podkladový zpevňující rám. Ten nahradí jak podezdívku, tak i kotvící piloty a umožní postavit skleník přímo na záhon. Není tak nutné nic betonovat ani vrtat do země!

Příslušenství ke skleníku

Příslušenství může zásadním způsobem rozšířit možnosti využití skleníku. Kromě standardního příslušenství si lze u nás objednat i atypické věci, které umožní využívat skleník na maximum dle vašich požadavků.

Police

Stropní police jsou chytrým řešením, jak ve skleníku zvětšit využitelnou plochu pro pěstování. Lze je umístit z obou stran po celé délce skleníku. Vejde se tak na ně plno bedniček se sadbou nebo truhlíků s okrasnými květinami. Nebývale velké police jistě využijí i kaktusáři pro své sbírky kaktusů.
Police jsou zavěšené pod střechou (v jarním období je to ideální místo s dostatkem světla), takže nestíní rostlinám pěstovaným na záhonech.

Pěstební stoly

Hlavní využití pěstebních stolů je pro pěstování hrnkových rostlin (rostliny v květináčích). Výborně poslouží i jako pracovní plocha pro různé činnosti (přesazování, pikýrování atd.).
Stůl má bytelnou konstrukci s velkou nosností. Konstrukce stolu je žárově zinkovaná. Kromě klasické OSB desky může být horní plocha i z drátěné sítě.

Chodník

Záhonový chodník slouží jako pohodlná cestička ve skleníku. Je vyrobený z recyklovaného plastu, což je zárukou jeho mimořádné životnosti – dlouhé roky dokáže odolávat vodě, mrazu, plísni. Neklouže. Snese i velké zatížení. Jeho vyvýšené okraje po obou stranách vytvoří ideální záhonovou obrubu, vysokou 10 cm.

Služby ke skleníku

Montáž skleníku

Naše skleníky jsme řešili tak, abychom co nejvíce usnadnili jejich montáž. Proto jsou obě čela i jednotlivá žebra dodávána jako jeden kus. K sestavení konstrukce potřebujete doslova pár šroubů. Skla jsou na míru nařezaná, stačí je jen pomocí silikonu jednoduše nalepit na konstrukci… Pro postavení skleníku opravdu není potřeba být odborníkem. Při montáži je navíc platným pomocníkem podrobný obrázkový návod.
Pokud si přesto budete přát skleník smontovat od nás, dodáme vám skleník včetně kompletní montáže, tzv. "na klíč".

Doprava skleníku

To nejlepší na konec. Zapomeňte na starosti a potíže spojené s dopravou skleníku. Skleník vám dovezeme až na vaši zahrádku. A kolik vás to bude stát? Vůbec nic! U nás totiž za dopravu skleníku platit nemusíte. A je úplně jedno, jestli jste z Aše, Budějovic nebo z Ostravy (jen pokud jste ze Slovenska, platíte kilometry najeté po SR).
A nejen to – dokonce vám i zdarma skleník vyložíme z auta na vámi určené místo. Což u jiných firem není taková samozřejmost…

Ve srovnání s konkurencí se mi zdá cena Vašich skleníků o něco vyšší. V čem jsou vaše skleníky lepší?
U skleníků je to stejné jako u aut – za více peněz získáváte vyšší užitnou hodnotu. Jenže zatímco u aut každý chápe, že v Mercedesu bude asi jiné svezení, než v Trabantu, a že za cenu Trabanta Mercedes těžko pořídíte, u skleníku ten rozdíl v užitné hodnotě každému tak jasný není. Zvláště pokud vybírá skleník poprvé. Ty rozdíly jsou ale stejné jako u aut. A je na zákazníkovi, zda upřednostní nízkou cenu nebo užitnou hodnotu výrobku.
A v čem jsou tedy naše skleníky lepší? Těžko seženete skleník, který by byl pevnější a odolnější, měl delší životnost nebo větší police na pěstování. U našich skleníků nemusíte v zimě kvůli sněhu podpírat střechu, bát se silného větru. Našimi skleníky neprofukuje vítr a dveře jdou lehce otevírat i po mnohem letech provozu. Je to zkrátka velká řada výhod, které jistě oceníte při jejich využívání.
Skleník si většinou nikdo nekupuje na jedno sezónu. Proto si myslíme, že se na skleníku nevyplatí šetřit a je lepší připlatit si pár korun za vyšší užitnou hodnotu. Záleží ale samozřejmě na vás, čemu dáte přednost.
Je doprava skleníku opravdu zdarma kamkoliv v ČR?
Ano, za dopravu skleníku v rámci ČR nic neplatíte, ať už vám vezeme skleník do Ostravy, Aše, Brna, nebo třeba Českých Budějovic. Jinak řečeno – všichni zákazníci mají konkrétní skleník za stejnou cenu bez rozdílu. Při výběru skleníku si proto nemusíte lámat hlavu nad tím, jak je to od vás k nám daleko, a zda náhodou za dopravu nezaplatíte víc, než za skleník.
Možná namítnete, že v životě nic není zadarmo, a máte pravdu – náklady na dopravu jsme samozřejmě zakalkulovali do cen skleníků, podobně jako náklady na železo, sklo, energie, mzdy atd. Zdá se nám to poctivější, než lákat zákazníky na nízké ceny skleníků v cenících a pak jim napočítat několik tisíc za dopravu.
Je možné si někde vaše skleníky prohlédnout (na vlastní oči)?
Na skleníky je možné přijet se podívat k nám do Řečan – je to cca 20 km od Pardubic směrem na Prahu. Pokud pojedete autem, jsme kousíček od hradecké dálnice D11; pokud vlakem, jsme na hlavní trati Praha-Česká Třebová. Skleníky vám nejen ukážeme v reálu, ale zodpovíme vám i všechny otázky, které se skleníků týkají.
Přijet lze samozřejmě i o víkendu (a spojit prohlídku skleníku třeba s nějakým zajímavým výletem v našem okolí). Jen vás poprosíme, abyste si návštěvu u nás domluvili předem, nejlépe telefonicky na čísle 776084644 nebo 776200203.

Napište nám

Odesláním formuláře souhlasíte se Zásadami zpracování osobních údajů.
Scroll to Top